Bags

18. dubna 2012 v 19:29 | Baru,Saš |  Interview
Čauky! :) Dneska už 4. rozhovor! :) S těma kapelama se výborně spolupracuje! :-) :-D Teď tu máme rozhovor s osmičlennou pop-rockovou kapelou Bags, kterou jsem si zamilovala! :-) Enjoy it! :-)

WLK: Jak vznikla Vaše kapela a její název?
Bags: Náš kroužek naivních intelektuálů se původně jmenoval 12°Bagpipers a působit začal kolem roku 2008 . Založil jí kytarista Radim se saxofoňákem Vojtíškem Kmochem. Prostě si řekli, že by bylo hezký mít kapelu. Postupně se pak přidávali další lidi, toho času většinou studenti strakonického gymnázia. A s přibývajícími léty příbývali i členové, až se náš počet ustálil na 8. Je nás teda vlastně 9, protože bez manažera Petra by kapela fungovat nemohla. Docela nedávno jsme se ale rozhodli pro změnu názvu, protože náš krásný, geniální a noblesní název 12°Bagpipers (v překladu 12ti stupňoví dudáci), který poukazoval na to, že jsme ze Strakonic, nikdo neuměl vyslovit. A tak se zrodil název BAGS (zkratka původního Bagpipers).

WLK: Váš sen..kde by jste chtěli hrát a s kým?
Bags: Našim snem je určitě zažít takovej ten krásnej pocit, když přijedete kamkoliv a lidi zpívají vaše písničky. A chtěli bysme si zahrát tam, kde přijdou lidi jenom na nás a budeme je pekelně bavit :-D

WLK: jak se těšíte do Šumperka?) Znáte se třeba s klukama z kapely Koblížci, kteří odtud jsou?
Bags: Tak určitě… Těšíme se moc. Konečně se podíváme taky někam výš na sever:-D A Koblížky známe až moc dobře. Několik z nás s nimi prožilo pár sexuálních nocí ve stanu na Rock for People. Takže asi tak.

WLK: Kdo je z kapely nejmladší?
Bags: Nejmladší je bubeník Fíha. On je I služebně nejmladší. Ve skutečnosti se teda nejmenuje Fíha, ale nikdo z nás neví, jaké je jeho pravé jméno, tak mu říkáme Fíha.

WLK: Nějaký nej zážitek z koncertu?
Bags: Jo asi nás fakt bavilo, když úplně narvanej klub skákal na naše písničky,. V tom klubu se nedalo snad ani projít a lidi vypadali, že se fakt baví. To byl jeden z nej zážitků.
Hodně dobrý taky bylo, když se nedávno stala Bára tetou a potají se nám při cestě z koncertu vyzvracela do Cdček :D :D Tulamorka je zlá :D :D

WLK: Pro Barču:Jaké je to být v kapele jako jediná holka, ještě k tomu s tak pěknýma klukama?
Bára: Nemůžu si na nic stěžovat, mezi klukama se cítim strašně fajn, a myslim že kdyby bylo v kapele holek víc tak by to dělalo jenom problémy:-D takhle mi to absolutně vyhovuje

WLK: co považujete za váš nejvetší dosavadní úspěch?
Bags: Asi to, že si nás server Bandzone.cz vybral do své stáje. Díky tomu můžeme víc hrát, dostaneme se i na lepší akce. Třeba I v Šumperku :-)

WLK: Máte nějaký talisman?
Bags: Jasně, máme gumovou masku pana Klause, která hraje I v klipu Discoléta :-)
Zažije se s ní dost srandy :-)

WLK: Jak dlouho už hrajete v momentálním složení?
Bags: Sestava je v podstatě ustálená asi 3 roky, nový bubeník je u nás rok a čtvrt.

WLK: plánujete videoklip?
Bags: Jeden už jsme natočili. Je to takova recese a sranda, ale bereme ho vážně :-)
Klip chystáme, nejspíš přijde k nějakému songu z nový desky, kterou začnem točit koncem srpna.

WLK: Jak často zkoušíte?
Bags: Snažíme se každý týden, někdy I vícekrát.

WLK: Co za kapely posloucháte?(kromě vás :D)
Bags: Nás neposloucháme :D Je to tězký říct, je nás hodně, každej mý trochu jinej vkus. Ale když jedeme na koncert, v dodávce posloucháme Lucii, Kryštofa, Tomáše Kluse, Chinaski, Papa Roach, Foo Fighters, Avenged sevenfold, Paramore, Simple Plan, Adele, Pendulum a takhle by se dalo pokračovat do nekonečna :-)

WLK: Dostali jste někdy nějaký dárek od fanouška/fanynky? Jestli jo, tak jaký?
Bags: Co si vzpomínáme, tak nám naše skalní fanynky upekly buchty, který byly s pismenkama z názvu naší kapely, to bylo moc hezky, ale ne už tolik dobrý ;-)

WLK: Kdo u Vás skládá texty?
Bags: Většinu textů skládají kytaristi Radim a Strakouš, nápady nosí I Ondy.

WLK: Hádáte se mezi sebou někdy?
Bags: V podstatě nic jinýho neděláme...... :D ne jsme dobrá parta, I když nehrajem chodime spolu ven, takže spíš jsou to takový srandičky a vzájemný popichování :-)

__________________________________________________________________________________
Videoklip-Discoléta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K :) K :) | Web | 18. dubna 2012 v 19:38 | Reagovat

O tejto kapele som ešte nepočula, ale pozriem klipy :) a super blog ináč :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama