The Fialky

28. května 2012 v 17:41 | Baru |  Interview
The Fialky jsou partička z Mechanického pomeranče!
Přinášíme nový rozhovor s pražskou 77punkovou kapelou The Fialky. Na otázky za kapelu odpovídal, stále se usmívající, Kapitán Kečup, který po celou dobu rozhovoru nespustil oči z mého výstřihu..

WLK: Pamatuješ si na svůj první koncert?
Fialky: Jasně že ano.. bylo to super, až na to, že se mi na tváři den před tím udělal obrovský beďar, který nešel zakrýt… Opravdu hrozný.. Jinak koncert proběhl asi jako všechny první koncerty punkových kapel, které právě začaly.. Bylo to tak špatný, že i ty nej kamarádi odešli ven kouřit a ještě jsme dostali strašně vynadáno od šéfa kulturního alternativního protidrogového centra Krok v Modřanech, kde se koncert odehrál. Jinde nás nechtěli za to, že jsem na letáčky napsal alkohol sebou.. Přišlo mi to naprosto logický, vzhledem k tomu, že tam žádný neprodávali.. jeee, to už je stará historka:)

WLK: Jaké byly začátky kapely?
Fialky: Po roce chození na všechny pražské, ale i v okolních městech se odehrávající, punkové koncerty bylo jasné, že musíme taky začít dělat muziku.. Krom koncertů jsme taky s Otou chodili poslouchat k okýnku do sklepa jednu bezejmennou Modřanskou punkovou kapelu, která tam hrála v paneláku mezi sklepníma kójema. Ty nám pak půjčili bubny, cirkusovej kopák a jeden přechod i první kombo.. ..první náš song se myslím jmenoval línej punkáč he he:) Nikdo z první sestavy naší kapely nikdy na nic nehrál a podle toho to vypadalo..

WLK: Hádáte se mezi sebou někdy?
Fialky: Žádné vážné hádky nikdy nebyly, vždycky se jen hašteříme o nějakou blbost.. Důležitá je hlavně chuť jezdit hrát.. to je hnací motor kapely!

WLK: Jak by jste popsali sami sebe?
Fialky: Jako partičku z mechanikýho pomeranče, která chce zničit kluby od Aše po Humenné:)) Strašně se mi líbí, jak pro myspace definoval činost naší kapely kamarád Kája Ježek: Making fun, punk, sex and beer marathons allover Czech and Slovak Republics! ..o tom jsou The Fialky!:)

WLK: Dostali jste někdy od fanouška/fanynky nějaký dárek? Jestli jo, tak jaký?
Fialky: Kromě spousty panáků na všech možných barech, vypíchnu: Kalhotky s logem kapely a ručně ušitého kocoura the fiaky:) ..rád bych jen upozornil, že kalhotky potěší vždycky.. i bez loga:)

WLK: Líbí se Vám kapela Pipes and Pints?
Fialky: Jasně, proč by se nám nelíbila.. je strašně důležitý, aby u nás byly kapely, co do toho daj všechno! ..naštěstí to nejsou jen oni;) Samozřejmě se i známe ze všemožných akcí.. Nejradši mám kytaristu Tomáše a nejen pro to že jsme jednou udělali naprosto strašněj bordel s Honzou Řezáčem (Unholy Preachers) u jeho fotříka v baru, kde jsme se odpoledne na narozeniny Honzovy tehdejší slečny tak zlili, že se museli rozejít a nakonec mu ještě odtáhli auto.. he he, to byl masakr a to sme šli jen po obědě na kafčo, před její oslavou:))

WLK: Máte nějaký sen, s kým a kde by jste si chtěli zahrát?
Fialky: Úplně na začátku sme měli sen si zahrát ze ZónouA a to se povedlo:) ..v podstatě by jsme si chtěli zahrát se všema starejma punkovejma kapelama, co jsou ještě na světě.. ale když se to nepodaří, tak se nic nestane.. ..každopádně jsme se díky Degimu z Nežfaleš teď zamiloval do italské kapely Klasse Kriminale, kterou chci příští rok pozvat na naše koncerty u příležitosti našich 30. narozenin, co máme s Tomem a Otou:)

WLK: Plánujete ještě někdy Příbram? Nedávno když jste tam hráli, tak sem vás nějak nestihla
Fialky: Příbram by měla být na jaře ze Zónou.. tak snad to klapne;)

WLK: Kdo je z kapely nejmladší?
Fialky: Nejmladší z kapely je Ota, je mladší o měsíc než já:)

WLK: Umíte vařit?
Fialky: Nejlíp vaří Marcel Green:)) ..ne dělám si legraci.. myslim že nejlíp vaří Ota. Vždycky, když jsem od něj něco jedl, bylo to dobrý a hlavně úsporný:) Od Marcela jsem ještě nic nejedl, tak nevim, ale jeho babička vaří výborně - párkrát něco donesl na cestu a bylo moc dobrý.. Tom ten určitě vařit neumí a já si myslim zvládám, asi 5 takových jídel docela slušně uvařit:)

WLK: Jaké kapely posloucháte, kromě vás :D?
Fialky: Kromě nás.. no ani nevim, snad jen někdy, ale málo kdy: Ramones.. jinak nic.

WLK: Jste zadaní?
Fialky: Ota zadaný asi není, i když těžko říct, jak to teďka má.. my ostatní zadaní jsme.

WLK: Kdo u vás skládá texty?
Fialky: Texty skládám já a kdyby to někoho zajímalo, tak jsem připraven u většiny písniček od-vyprávět co mě k napsání toho textu vedlo.. Jsou to buď moje zážitky, nebo někoho z kapely, hlavně Tom už mi naťuknul spoustu témat:)

WLK: Nejlepší zážitek z koncertu?
Fialky: To se nedá takhle říct, zážitků je strašně moc a i na ty, který ve chvíli, kdy se staly nebyly moc příjemný, po čase vzpomínáme moc rádi! Skvělý je zažít vyprodaný klub, ale i hraní pro pár lidí, kteří si s náma zpívají a paří.. ale abych byl i konkrétní, tak super byl poslední víkend ze Zonou na Slovensku.. šílenej masakr, po víkendu jsem zjistil že mám nalomené dvě žebra a naražený loket.. no a tenhle víkend byl taky skvělej, hráli jsme troják a já si na ten druhej koncert ani moc nevzpomínám, jen vím že sem se furt divil proč hrajem z nova na té první akci.. no poslední dobou se vždy snažíme z koncertů napsat takový krátký bodový reportík, tak koho zajímaj tyhle zážitko kraviny, tak sledujete web a FB, nebo náš bandzone.. ..nebo ještě líp, zažijte je s náma při koncertech, kde se společně potkáme!

WLK: Štvou vás někdy fanynky?
Fialky: Nikdy!:) ..většina našich fanoušků.. já to slovo v souvislosti s náma celkem nerad používám.. ..jsou to prostě naši kamarádi, nebo přinejmenším známí:) ..je skvělý jezdit s kapelou a poznat tolik super lidí!

___________________________________________________________________________________
THE FIALKY - Kapitán77
___________________________________________________________________________________
ODKAZY

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama